Plašiče hadov
Jednoduchá, no za to stále humánna cesta, ako sa zbaviť hadov, je kúpiť si rôzne plašiče. Tie obvykle fungujú tak, že vysielajú zvukové vlny s veľmi nízkou frekvenciou, ktoré hady odpudzujú z daného miesta preč. Hady sú plaché, čiže kvalitné plašiče by mali zabrať.

Ako sa zbaviť hadov v záhrade? Čo odpudzuje hady?
Nasťahovali sa vám do záhrady hady? Existuje množstvo nenásilných spôsobov, ktorými môžete nezvaných hostí vyhnať zo svojho pozemku a nemusíte nutne siahať hneď po pascách či otravách.
Než sa pustíme k praktickým radám, tak si povedzme niečo o tom, s akými hadmi sa môžete stretnúť. Na Slovensku je fauna v tomto smere veľmi chudobná, žijú u nás len užovky a vretenice.

Aj keď je to všeobecne známy fakt, tak stojí za pripomenutie, že užovky nie sú jedovaté, mierne jedovaté sú len vretenice. Ak vás uhryzne vretenica, tak netreba panikáriť. Ich jed je veľmi slabý a ublížiť môže len človeku so slabým zdravím/imunitou alebo dieťaťu. Jednoducho stačí kontaktovať najbližšiu pohotovosť a tí vám poradia ďalší postup.

Dôležitým dodatkom je, že vretenice sa vyskytujú len na severe a západe našej krajiny – v ostatných častiach sa s nimi len sotva stretnete. Keďže u nás žijú len menšie hady (chvalabohu), tak ich uhryznutia nie sú bolestivé.

Ako sa zbaviť hada prirodzenou cestou?
Hady sú známe pre svoju plachosť, radi sa udržujú v tieni či pri vode a všeobecne sa pohybujú na miestach, kde sú dobre kryté. Vymenujeme vám niekoľko tipov, pomocou ktorých by hady z vašej záhrady mohli odísť svojvoľne bez priameho kontaktu s nimi.

Taktiež dodávame, že hady sú u nás chránené a aj práve preto by ste ich z pozemku mali dostať ľudskou cestou a nehrnúť sa do extrémnych možností ako sú pasce, jedy či zabíjanie.

Laserové plašiče na vtáky
Účinok oparenia sa dosahuje rýchlym pohybom svetelného bodu na rôznych povrchoch. Vtáky vnímajú toto miesto ako pohybujúci sa objekt a opustia chránenú oblasť.

Laserový repeller
Laserový lúč repulátor "Luch-U" je určený na ochranu vtákov z otvorených priestorov, ako sú poľnohospodárske pozemky, letiskové letiská, strechy priemyselných a skladových budov, rybích fariem,
účinné proti všetkým druhom vtákov;
ekologická čistota: chemické prípravky sa nepoužívajú;
neškodné pre ľudí a zvieratá;
jednoduchosť použitia;
dostupnosť diaľkového ovládania;
odolné voči poveternostným podmienkam.

Popis produktu
Vtáčia repeller "Luch-U" generuje laserové lúče červeného a zeleného svetla. Vytvárajú pohyblivé svetelné škvrny na stenách, podlahách, zemi a iných povrchoch, kde tieto lúče padajú. V tme možno pozorovať aj lúče zo strany. Zariadenie je naprogramované tak, aby cyklicky pracovalo 5-15 minút a pauzy 5 minút. Testy našej spoločnosti a skúsenosti s aplikáciou na niekoľko predmetov potvrdili vysokú účinnosť laserového repeleru na ochranu pred vtákmi. Najväčší efekt sa dosahuje v tmavom alebo oblačnom počasí.
Výhodou zariadenia je prítomnosť diaľkového ovládacieho panelu (DPU). Odtiaľ môžete zapnúť a vypnúť vtáčik, ako aj nastaviť pracovné intervaly. Treba poznamenať, že uhol, v ktorom sa lúč pohybuje, je 60 °. Preto by ste mali používať množstvo zariadení, ktoré by umožnili pokryť celý chránený priestor. Zrážka môže byť pripevnená k horizontálnym a vertikálnym povrchom a jej žiarenie môže byť nasmerované správnym smerom pomocou otočného konektora na laserovej jednotke. Pri použití zariadenia na voľnom priestranstve je možné ho pomocou dodávaného kolíka inštalovať priamo na zem.
Prípadové štúdie
V súčasnosti sú laserové jazvy široko používané v rôznych zariadeniach. Stacionárne laserové zariadenia sa používajú na mnohých miestach, vrátane opravárenských hangárov v Sheremetyeve (Aeroflot), letiskách Vnukovo (400 ARZ), 123 závodoch na opravu lietadiel (ARZ 123), Staraya Russa, v stodoloch chovu dobytka Farm of Growth v Moskovskej oblasti. ,
V otvorených priestoroch, ako sú letiskové polia, skládky MSW atď. zvyčajne používajú ručné laserové zariadenia. V prvom rade je to Avian Dissuader a Fly Away.

Ručné laserové odpudzovače Avian Dissuader
Pohodlný a výkonný laserový jazdec, ktorý našiel široké uplatnenie na stovkách letísk po celom svete. Navrhnuté špeciálne pre použitie v letectve. Pracovná vzdialenosť je od 1 200 do 3 500 metrov, v závislosti od modifikácie. Používa lasery v zelenej a červenej farbe.
Účinný na ochranu pred akýmikoľvek vtákmi.
Dosah dosahuje 4000 metrov
Ideálne pre letiská
Popis produktu

Ručné laser odpudzovač vták vtáčej Dissuader bol navrhnutý pre použitie predovšetkým v oblastiach letu. Navrhnuté v niekoľkých verziách založených na laseroch červeného a zeleného svetla rôzneho výkonu. Zelené lasery sa ukázali byť účinnejšie v boji proti mnohým druhom vtákov.

Optický systém zariadenia umožňuje vytvoriť expandujúci lúč, ktorý v určitej vzdialenosti poskytuje veľký svetelný bod. Oplachový efekt pri dennom svetle a zamračenom počasí sa dosahuje nielen vtedy, keď vtáky vstupujú do poľa tohto miesta, ale aj keď vidia pohyblivý bod na tráve, vode alebo inom povrchu v ich blízkosti. Pri slabom osvetlení sa účinok výrazne zvyšuje v dôsledku skutočnosti, že svetelná škvrna je jasnejšia voči tmavšiemu pozadiu a, čo je dôležitejšie, samotný lúč je viditeľný pre vtáky, ktoré nie sú v oblasti lúča. Svetelný pól vnímajú ako pohybujúci sa objekt a v panike sa snažia odletieť. Ako ukázali experimenty, stačí držať niekoľko (od 3 do 10 dní) relácií strašenia nočných alebo hniezdiacich vtákov, aby tento objekt opustili dlhý čas. Vzdialenosť laserového zjazvenia závisí od stupňa osvetlenia a dosahuje maximum v noci av noci. Je vhodný aj na strašenie dravých vtákov a mnohých živočíšnych druhov.

K dispozícii je mechanický kľúč, bez ktorého nie je možné zariadenie zapnúť. Okrem toho má zámok pre náhodnú aktiváciu a oneskorenú aktiváciu. To všetko zaručuje úplnú bezpečnosť jeho používania v letiskových podmienkach.

Laser vták repeller Avian Dissuader: hlavné výhody
účinnosť - do 100%;
dosiahnutý účinok je dlhodobo udržiavaný;
väčšina vtákov reaguje na zariadenie rovnako dobre, neexistujú žiadne druhové vlastnosti;
rýchly účinok, ktorý možno pozorovať okamžite;
veľká chránená oblasť;
ťažko dostupné miesta môžu byť chránené;
zvýšená bezpečnosť vďaka špeciálnym zámkom;
neškodné pre vtáky a životné prostredie;
nevytvára nepohodlie pre ľudí, funguje ticho;
jednoduchá obsluha, čas školenia personálu - 5 - 10 minút;
robustná hliníková konštrukcia, ktorá poskytuje možnosť dlhodobej prevádzky;
jednoduchosť starostlivosti.
POZOR! Avian Dissuader ručné laser repeller je k dispozícii v niekoľkých verziách. Cena je pre základnú modifikáciu BDL-532. Zadajte podrobnosti telefonicky.

Využíva sa predovšetkým vo veľkých otvorených priestoroch vrátane letísk, prístavných vodných plôch, rybníckych fariem a iných priemyselných a poľnohospodárskych zariadení, ako aj v uzavretých priestoroch, ako sú sklady, hypermarkety, priemyselné priestory, lietadlové hangáre atď. Laserové repelery sú úspešne prevádzkované na desiatkach letísk v Európe, Amerike a Ázii, vrátane Ruska. Zariadenie je certifikované pre použitie na amerických leteckých základniach. Experimenty našich i zahraničných expertov, ako aj skúsenosti z rôznych krajín, ukázali vysokú účinnosť v boji proti čajok, husí a iných vodných vtákov, holubov, havranov, havranov a mnohých ďalších druhov vtákov. Na rozdiel od iných repelérov vhodných na boj s dravcami.

Princíp činnosti.
Pomerne nedávno sa objavili laserové vtáčie zjazvenia , ktoré však už získali výraznú distribúciu v zariadeniach na rôzne účely. Ako viete, laser vytvára úzky svetelný lúč, ktorý je na diaľku slabo rozptýlený. Preto môže vytvoriť jasný svetelný bod na povrchu, ktorý je ďaleko od zdroja žiarenia. Takéto pohyblivé miesto je vtáky vnímané ako niečo živé a spôsobuje v nich strach. Aby takáto škvrna mala významnú veľkosť, je v laserových zjazveniach vytvorený špeciálne navrhnutý optický systém, ktorý zaisťuje divergenciu úzkeho svetelného toku vytvoreného laserom. Čím ďalej od prístroja, tým širší je lúč a väčší svetelný bod. V noci je viditeľné nielen toto miesto, ale aj samotný lúč, ktorý má tiež odstrašujúci účinok.

Aplikácie.
Laserové repelenty sa používajú vo vonkajšom aj vnútornom prostredí.

Mimo nich sa spravidla používajú na objekty veľkej dĺžky, vrátane letísk, skládok, poľnohospodárskej pôdy atď.

Vzdialenosť, pri ktorej účinne ovplyvňujú vtáky, je vysoko závislá od svetla. V noci môže dosiahnuť niekoľko kilometrov. Štruktúrne môžu byť vyrobené vo forme baterky alebo pištole. V tomto prípade sú zdrojom energie pre takéto zariadenia bežné batérie.

Pre prevádzku vo vnútri priestorov, predovšetkým skladovanie, sa používajú stacionárne zariadenia, ktoré snímajú chránený priestor lúčom.

Výhody laserových zbraní zahŕňajú:
dlhý dosah;
šetrnosť k životnému prostrediu;
nízke prevádzkové náklady;
tichý;
možnosť účinného použitia pre všetky druhy vtákov.

Plne programovateľný plašič vtákov 2018 bird scaring kod zvukový + ultrazvuk + laser v jednom, new verzia 2019. Možné pripojenie 3 až 5 reproduktorov. Laser modul je možné dokúpiť zvlášť.
Najnovší výrobok našej firmy v rámci sveta pre plašenie rôzneho druhu vtáctva žijúceho v rámci EU. Užívateľ si presne určuje akými zvukmi bude plašiť, ako často bude plašiť, akou intenzitou a pre podporu môže dokúpiť laserové svetlo spínané týmto programátorom.

Zariadenie sa dodáva naprogramované. Užívateľ v počiatočnej fáze nastavuje len základné druhy prevádzky – definuje vysielané zvuky a ich časový interval prehrávania, kompletné časové prevádzky a doplnkové funkcie ak sú pripojené, t.j. laser svetlo, prepínanie reproduktorov.

Účinnosť: holuby, vrany, škorce, drozdy, vrabce, lastovička, belorítka, čajky, kormorány ďateľ, dážďovníkov. Taktiež zariadenie je možné požiť aj na plašenie hlodavcov a mnoho ďalších škodcovu v priemysle.

Pre zahniezdené vtáky ako sú lastovičky, belorítky domové Vám už nasadenie plašiča v mesiaci máj - júl už nepomôže. Plašič sa musí aplikovať ešte pred zahniezdením, alebo po opustení hniezda. Dané vtačky hniezdo s mladymi už jednoducho neupustia !
Po opustení hniezda doporučujeme umyť omietku SAVOM - chlórom aby ste dezinfikovali pachy a následne nasadiť zvukový, alebo aj vizuálny plašič.

 

Daný Repeller vysiela rôzne prirodzené zaznamenané zvukové signály v počuteľnom pásme (aj ultrazvukové) t.j. vtáčie tiesňové a útočné zvuky, vydesí, vtáky v efektívnom dosahu počuteľnosti 4 x 100W audio.

V príprave máme výkonný plašič na psou, ktorý odnaučí psa štekaniu. Jedná sa o výkonný programovateľný modul o výkonu 4x50W.rodent repellent - plasice.sk

Odpudzovače zvierat, hmyzu, vtákov
Plašič kún a hlodavcov,
Vibračné odpudzovač plašič krtkov
Účinná zbraň pre odpudzovanie hadov
Široký výber renomovaných odpudzovačov
Deramax odpudzovače hlodavov
Výroba plašičov od od market.sk

 víac...

 

rodent scare

Zariadenia na plašenie

Ultrazvukovým signálom odpudia hlodavce z objektu a preventívne ho chránia.
Na premnožené potkany a myši už otrava nezaberá: Čo pomôže ?

Odpudzovače myší, kún, potkanov, mačiek, psov, vtákov, krtov, hrabošov
Zbavte sa moskytov, múch, ôs, sršňov a iného obtiažneho lietajúceho hmyzu pomocou našich vysoko kvalitných elektronických zariadení.
Tovar skladom. Vyrobené v EU.

A bird scarer is any of a number devices designed to scare birds, usually employed by farmers to dissuade birds from eating recently planted arable crops. They are also used on airfields to prevent birds accumulating near runways and causing a potential hazard to aircraft.


 víiac...

Odpudzovač hadov:

We are your protection against interception, watching or scaring animals:

www.market.sk - all that you can not buy elsewhere

www.sigint.sk - intelligence - capture signals PROFI
www.alibaba.sk - conspiracies, discovery, marketing material.

www.plasice.sk - Everything goes and flies - scare
www.projammer.eu - the field of RF jamming

www.rf-protection.com - EMC and RFI Shielding

www.jammeraudio.com - listening microphones and audio recorders

www.lasermicrophone.eu - laser audio surveillance

www.elidefire.info - automated fire extinguishing