Plašiče Výber podľa typu objektu letectvo

Ochrana leteckých predmetov pred vtákmi.
Škody spôsobené lietadlami lietadlami sú obrovské. Letové incidenty súvisiace s ...
Ochrana pred vtákmi Letecká doprava Letisko letisko

Ochrana leteckých plôch pred vtákmi.
Škody spôsobené lietadlami lietadlami sú obrovské. Letecké incidenty súvisiace s kolíziami lietadiel s vtákmi sú široko propagované len vtedy, ak vedú k katastrofám alebo veľmi vážnym následkom pre ľudí a vozidlá. Väčšina takýchto incidentov zostáva výhradne v oblasti pozornosti špecialistov. Len v USA sa denne zaznamenáva približne 20 leteckých nehôd s vtákmi.
Počnúc ochranou letiska pred vtákmi je potrebné určiť, ktoré druhy vtákov sú prítomné na jeho území alebo nad ktorými lietajú, v akom množstve, v ktorú dennú a ročnú dobu a čo ich tam láka (kŕmenie, odpočinok, hniezdenie). Na veľkých letiskách v stave letiskovej služby sú zvyčajne ornitológovia. Ak neexistujú ornitológovia na plný úväzok, náš špecialista môže odísť. Mnohé informácie môžu byť poskytnuté fotografiami vtákov na mieste, ktoré nám boli zaslané. Naša spoločnosť má takmer dvadsaťročné skúsenosti s prácou na letiskách v otázkach zabezpečenia ornitologickej bezpečnosti letov. Dodávky zariadení, ktoré sme dodali, sa využívajú vo viac ako 60 zariadeniach civilného letectva, vrátane veľkých medzinárodných letísk, ako aj v továrňach a vojenských letiskách.

Ochrana dráhy pred vtákmi
Ako si vybrať vtáka repeller pre letiskoSkúsenosti ukazujú, že maximálny úspech v boji proti škodám spôsobeným vtákmi možno dosiahnuť integrovaným prístupom, keď sa organizačné opatrenia a používanie tradičných prostriedkov, ako je pyrotechnika, kombinujú s používaním moderných technických prostriedkov ochrany, ktoré ovplyvňujú rôzne zmyslové orgány vtákov.

Bioakustické nástroje a systémy, ktoré reprodukujú poplachové signály a strach z vtákov, ktoré sa vystrašili, výkriky predátorov, výstrely z pušky a iné zvuky ovplyvňujúce vtáky, sú dnes na letiskách široko používané. Hlavným znakom letísk ako chránených objektov je ich veľká plocha, pričom nemajú prekážky šírenia zvuku a svetla.
Vzhľadom na to sa ako hlavný prístroj na vtáčie strach používa „Bird Gard Super Pro AMP“.

Toto zariadenie má vysoký výstupný výkon. Jeho signál je počuť vo vzdialenosti väčšej ako 1 km. Odporúčame ich inštalovať vo vzdialenosti 400 - 500 m od seba, aby sa zabezpečila účinná ochrana. To sa vysvetľuje skutočnosťou, že vtáky sa spravidla neboja zdrojov nebezpečenstva, ktoré sú od nich vzdialené viac ako 200 m. ktoré sú v konkrétnom prípade masívne, ktorých vzhľad je pravdepodobne vo veľkom priestore.
V prípade, že sa vtáky prísne obmedzujú na niektoré špecifické oblasti (napríklad hniezdia hniezdne na niekoľkých stromoch v blízkosti) alebo nepravidelne navštevujú takéto oblasti (prechádzanie kačíc priťahovaných bazénom pri znižovaní reliéfu), stačí použiť zariadenia s menším polomerom pôsobenia ("Bird Gard Super Pro "," Bird Gard Pro Plus "," Bird Gard Super Pro PA - 4 ").


Tieto zariadenia môžu byť inštalované stacionárne, podobne ako "Bird Gard Super Pro AMP" alebo používané ako mobilný prostriedok ochrany. Pri montáži na vozidlo sú riadiace jednotky inštalované vo vnútri vozidla, zaznamenané zo štandardnej batérie a reproduktory sú namontované na streche. alebo sa používa ako mobilný bezpečnostný nástroj. Pri montáži na vozidlo sú riadiace jednotky inštalované vo vnútri vozidla, zaznamenané zo štandardnej batérie a reproduktory sú namontované na streche. alebo sa používa ako mobilný bezpečnostný nástroj. Pri montáži na vozidlo sú riadiace jednotky inštalované vo vnútri vozidla, zaznamenané zo štandardnej batérie a reproduktory sú namontované na streche.

Na letisku je najväčším nebezpečenstvom vo väčšine regiónov Ruska čajok a korvidy.
Záchrancovia vtákov na letiskuOdrádzajúce signály, ktoré používame, sa zaznamenávajú v Rusku. Efektívne ovplyvňujú tieto vtáky, o čom svedčia dlhoročné skúsenosti s operačnými nástrojmi na väčšine medzinárodných letísk v Rusku. Menej často predstavujú škorce, kačice, jarabice, pieskovce, dravce, tráviace časy na dráhach, rolovacích dráhach a nespevnených plochách (alebo hniezdenie, kŕmenie v blízkosti letiska, a teda nebezpečné pre lietadlá v blízkosti letiska a blízkeho okolia). Problémovými vtákmi môžu byť aj holuby: ak sa živia na obilných poliach v okolí alebo sú priťahovaní potravinovým odpadom v areáli terminálu, alebo využívajú hangáre ako miesta na rekreáciu a hniezdenie. Väčšina úderov vtákov sa vyskytuje pri nízkej nadmorskej výške počas vzletu a pristátia,

V posledných rokoch sa najnovšie laserové zariadenia používajú na mnohých letiskách po celom svete, čo umožňuje rýchle strašenie vtákov z veľkých oblastí. Sú obzvlášť účinné v oblačnom počasí, za súmraku av noci. V noci sa na území letísk nachádza mnoho vtákov (čajok, pieskovec, kačíc), čo spôsobuje, že používanie laserových jaziev proti nim je naliehavé. Okrem toho, lasery môžu tiež zabrániť vtáčie hniezdenie v oblastiach susediacich s letiskom, ak sú aplikované priamo na hniezda. Napríklad, počas letnej sezóny môžu byť odstránené racky, ktoré sa hniezdia na vodných plochách v blízkosti letiska, na niekoľko nočných strašidelných sedení z hniezd počas sezóny znášky. Počet ich letov na území letiska tak prudko poklesne. Okrem toho Tento repeller môže byť úspešne použitý na odstránenie vtákov a hangárov. Bioakustické a ultrazvukové prístroje môžu byť tiež použité na odradenie vtákov v miestnosti.

Ako vystrašiť vtákov na letisku.Dôležitým doplnkom týchto odradzujúcich činiteľov sú proti-vtáčie hroty, ktoré sú inštalované na objektoch, ktoré vtáky používajú na odpočinok alebo sledovanie ich koristi, ako sú meteorologické miesta, osvetľovacie stožiare a antény zbežného kĺzavého systému. Pre boj proti dravým vtákom sú absolútne nevyhnutné a možno ich nazvať "vozidlo číslo jedna". Protišmykové hroty sú vyrobené z rádioprenosného materiálu a preto sa dajú bez problémov aplikovať. Kde je inštalácia protivozhadnyh tŕnia je nemožné, alebo spôsobuje ťažkosti, môžete použiť strašidelný gél. Okrem toho sú na letiskách široko využívané rôzne vizuálne zjazvenia, vrátane balónov s očami dravých vtákov a lesklých stuh.

Ďalšou spoločnou akustickou ochranou na letiskách je hromové delá, ktoré odradia vtáky .

Pôda sa musí pravidelne raziť (s vývozom zelenej hmoty), čím sa zníži kŕmna hodnota územia. Boj proti vysokej tráve, kríkom a podrastu je tiež potrebný na zníženie príťažlivosti územia pre prepelice, jarabice a chrapkáče poľného a na zníženie reliéfu, v ktorej sa akumuluje voda, pre kačíc a pieskovcov.

Ochrana hangárov pred vtákmi
Požiare na vtákySpolu s ochranou území letísk existuje v letectve ďalší problém v súvislosti s vtákmi. Ide o ochranu pred škodami spôsobenými vtákmi v lietadlách v hangároch. Vtáky prenikajúce dovnútra vyhodia malé predmety, ktoré poškodzujú nátery lietadiel, a znečisťujú ich trusom. Zvlášť to nie je dovolené pri ich maľovaní.

Ochrana hangárov by mala riešiť dva problémy - znížiť pravdepodobnosť, že vtáky sa dostanú dovnútra, a vytvoriť tie najnepríjemnejšie podmienky pre tých jednotlivcov, ktorí boli ešte v miestnosti alebo boli v nej pred začiatkom ochranných činností. Prvá úloha sa rieši maximálnym uzavretím ciest pre vtáky, ktoré majú vstúpiť (tesniace otvory, výmena rozbitého skla, zakrytie vetracích otvorov mriežkou, atď.) Okrem toho vtáky môžu preniknúť do hangáru pri otvorení brány, musíte umiestniť bioakustický repeller vonku. l , ktorý by bol zahrnutý priamo súčasne so zahrnutím otváracieho mechanizmu. Na zvýšenie efektu v blízkosti reproduktorov zariadenia by mali byť umiestnené gule s očami dravca.
Ak sa mimo brány nachádzajú štruktúry, na ktorých sa môžu nachádzať vtáky, na nich sa upevňujú protiprúdové hroty vtákov .

Bioakustický repeller

Druhý problém sa rieši použitím stacionárnych laserových zjazvovačov v kombinácii s bioakustickými alebo ultrazvukovými zjazvami . Ak sa bioakustické zariadenia používajú v interiéri, mali by sa zapnúť iba vtedy, keď je brána otvorená, aby vtáky mohli opustiť miestnosť.

Treba tiež pamätať na to, že ochrana každej miestnosti vyžaduje dôkladné čistenie všetkých konštrukcií pred stopami životne dôležitej činnosti vtákov (podstielka, perie, hniezdny materiál) pred uvedením technických ochranných prostriedkov do prevádzky. Po tom, v miestach, kde vtáky hniezdia alebo obyčajne sedia, musíte nainštalovať protipriepustné zariadenia.

Potravinársky priemysel
Ako si vybrať vtáčie jazdec pre potravinársky priemyselPublikované: 31. 05.2015
Ochrana pred hydinou v potravinárskom priemysle (závody na spracovanie mäsa).

Obvyklá situácia je prítomnosť Corvidae vtákov na území spracovateľských závodov mäsa, kde sa Peck ...
Vtáčiky | Potravinársky priemysel Zariadenia na spracovanie mäsa
Ako si vybrať vtáčie jazdec pre potravinársky priemysel
Ochrana pred hydinou v potravinárskom priemysle (závody na spracovanie mäsa).

Obvyklá situácia je prítomnosť Corvidae vtákov na území mäsokombináty, kde Peck surovinu v kontajneri, doteraz uvoľnená do miestnosti, a prienik vrabce a sýkorky vnútri areálov pekárne, cukrárne a podobné podniky, kde sa konzumujú ako surovina, a Peck obaly s ready výrobky. To všetko predstavuje významné hygienické ohrozenie a / alebo vedie k vzniku neštandardných výrobkov.

Bioakustické zjazvovače Bird Gard Super Pro PA4 sa zvyčajne ľahko útočia , ale v tomto prípade je situácia komplikovaná prítomnosťou veľkých množstiev mimoriadne atraktívnych a ľahko dostupných potravín. zapnúť len v čase vzhľadu vtákov na objekte a vypnúť ihneď po ich vyhostení. Vtáčikom by nemalo byť povolené počúvať pracovné zariadenie z diaľky (pri nízkej hlasitosti). Aby sa posilnila negatívna reakcia na prevádzku zariadenia, malo by sa pravidelne kombinovať s ukážkou skutočného nebezpečenstva - natáčaním vtákov alebo prezentovaním ich tiel.
Boj proti vrabcom a kozám v priestoroch si vyžaduje dôkladný integrovaný prístup. V prvom rade musia byť odstránené všetky náhodné cesty pre vtáky, aby mohli vstúpiť do priestorov, a nevyhnutné (dvere, brány) sú vybavené plastovými pásovými závesmi, ktoré sa najprv zdvihnú. Vnútri je potrebné minimalizovať prístup vtákov k potravinám a najmä k vode. Malé vtáky nežijú bez vody viac ako jeden deň, ak nie sú obsiahnuté v šťavnatom krmive (ovocie, zelenina, surové mäso alebo ryby). Pre vyhostenie vtákov z areálu bude potrebné bioakustické zjazveniekrátky rozsah (model sa volí v závislosti od veľkosti miestnosti - ale vždy s prihliadnutím na vplyv prekážok v ceste šírenia zvuku - a vzdialenosť medzi jeho dverami alebo bránami) a laserový jazdec. Po vyhostení vtákov, ktoré sa vykonávajú v noci, keď je osvetlenie v miestnosti menšie ako vonku, by sa mali znížiť pásové závesy a dynamika bioakustických zariadení umiestnených mimo brány a dverí. V tomto prípade sa vedľa nich odporúča inštalovať gule a imitácie očí predátora. V budúcnosti je potrebné zabezpečiť, aby v blízkosti brány neboli žiadne predmety používané vtákmi ako prístrešky (drevené palety, úlomky, kríky) a bioakustické repelenty by mali byť zapnuté v čase, keď sú dvere a brány otvorené. Ak sú vo vnútri jednotliví jedinci, môžu byť chytení pascami lepidla,
Boj proti vrabcom, prsiam a korvidám v podnikoch potravinárskeho priemyslu (závody na spracovanie mäsa)

Priemyselné podniky a sklady
Ako si vybrať vtáčie jazdec pre skladyPublikované: 31. 05.2015
Boj proti vtákom v priemyselných podnikoch a skladoch.

V týchto lokalitách sú vtáky spravidla priťahované možnosťou hniezdenia alebo odpočinku, ale nie jedla.
Bojové vtáky Priemyselné podniky a sklady
Ako si vybrať vtáčie jazdec pre sklady
Boj proti vtákom v priemyselných podnikoch a skladoch.

V týchto lokalitách sú vtáky spravidla priťahované možnosťou hniezdenia alebo odpočinku, ale nie jedla.

Zvyčajne sa ukázalo, že holuby, lastovičky, vrabce a osady sú problémovými vtákmi v priemyselných podnikoch a skladoch.
Ide o druhy, ktoré v prírodných podmienkach využívajú jaskyne, dutiny a podobné dutiny.

Boj s vtákmi by sa mal začať odstraňovaním hniezd s dôkladným umývaním ich miest.
Ak v miestnosti preniknú dná, bude použitie bioakustického zariadenia z korvovitých telies ( Bird Gard Super Pro PA-4 ) účinné a dostatočné na ich vylúčenie.
Na boj proti holubom sú v tomto prípade potrebné antiperspiračné hroty z vtákov alebo antitouchový gél .
Boj proti prehltnutiu bude tiež vyžadovať bioakustické repelenty av niektorých prípadoch antitouchový gél - pretože lastovičky sú príliš malé na to, aby ich hroty zastavili.
Ak sa miestnosť vyznačuje nízkou úrovňou osvetlenia, laserové jazvy budú účinné proti všetkým druhom vtákov .
Vrabci sú vyháňaní nevyhnutne v tmavej miestnosti a vždy s použitím bioakustického a laserového zjazvovača s následným spúšťaním plastových pásových závesov inštalovaných na dverách a bránach vopred.
Pri výbere bioakustického nástroja je potrebné zvážiť prekážky v ceste šírenia zvuku. Na základe miestnych podmienok vyberte typ zariadenia a počet reproduktorov.
Po opustení miestnosti musia byť na dvere a brány namontované plastové pásové závesy; mali by sa odstrániť náhodné medzery a otvory (ventilačné otvory by mali byť chránené sieťou).

Poľnohospodárskej pôdy
Ochrana pred chovom hydinyPublikované: 31. 05.2015
Ochrana pred vtákmi v poľnohospodárskych podnikoch

V niektorých prípadoch vtáky spôsobujú značné škody na pestovaní plodín. Špačkovia a drozdi sú schopní ...
Vtáčiky | poľnohospodárstva
Ochrana pred chovom hydiny
Ochrana pred vtákmi v poľnohospodárskych podnikoch

V niektorých prípadoch vtáky spôsobujú značné škody na pestovaní plodín. Špačkovia a drozdi sú schopní zničiť väčšinu hrozna, čerešne, čerešne, jahodových plodín. Brusnice hrýzť okolo ovocia a ovocie melón plodín, a hoci jedia málo, môžu robiť takmer celú úrodu neštandardné. Niekedy vrabci spôsobujú významné zbery obilia.

Na veľkých plochách pestovateľských podnikov je potrebné používať výkonné bioakustické zariadenia av domácich farmách - zariadenia s malým polomerom pôsobenia (od korvovitých vo všetkých prípadoch používať zariadenia " Bird Gard Super Pro PA - 4 "). Pri výbere počtu zariadení je potrebné zohľadniť vplyv prekážok v ceste šírenia zvuku (terén, vegetácia, stavby). V blízkosti reproduktorov bioakustických zariadení by sa mali umiestniť gule s imitáciou očí predátorov.

Pri ochrane poľnohospodárskej pôdy by sa mala venovať pozornosť podmienkam, ktoré majú vplyv na účinnosť zariadení, a vyhnúť sa ich začleneniu, keď vtáky počujú zvuk a nie sú vystrašené - z diaľky a pri nízkej hlasitosti. Prevádzka zariadení musí začínať krátkymi prestávkami medzi sériami signálov. Odporúča sa periodicky posilňovať negatívnu reakciu vtákov na zariadenie demonštrovaním vizuálnych podnetov - prenajímania dravých vtákov, streľby, jatočných tiel uhynutých vtákov vystrašených druhov. To je obzvlášť účinné pre korvidy. Ak chcete uspieť vrabcov, je dôležité, aby sa v blízkosti chránených rastlín nenachádzali žiadne prístrešky - kríky a husté stromy. Vystrašený vrabec hľadá útočisko a cíti sa tam bezpečne.

Chov hydiny a chov hospodárskych zvierat
Boj proti vtákom na farmách a farmáchPublikované: 31. 05.2015
Boj proti vtákom na farmách a farmách

V hydinárskych farmách, chovoch ošípaných, v stodoloch a krmivárňach sú problémové vtáky ...
Bojové vtáky Chov hydiny a chov hospodárskych zvierat
Boj proti vtákom na farmách a farmách
Boj proti vtákom na farmách a farmách

V hydinárskych farmách, chovoch ošípaných, v stodoloch a krmivárňach sú problémovými vtákmi predovšetkým holuby, niekedy vrabce, špačci a korvidy. Škody z nich spočívajú v prvom rade v priamych stratách krmiva, ktoré konzumujú vtáky, a v druhom rade v dôsledku zhoršenia hygienickej situácie (vtáky znečistia krmivo podstielkou a dokonca sa dostanú do kŕmnych mechanizmov a preniknú aj do zariadení pre chov hospodárskych zvierat a šíria infekcie). Keďže veľké kŕdle vtákov priťahujú bohaté a ľahko dostupné potraviny, tieto objekty si vyžadujú dôkladnú komplexnú ochranu.

Boj proti vtákom vonku
Problémovými vtákmi v tomto prípade sú zvyčajne holuby, špačci, korvidy.

1. V prvom rade je potrebné prijať všetky možné opatrenia na zníženie výskytu krmiva, ktoré priťahuje vtáky.
2. Vo všetkých miestach, kde vtáky sedia a čakajú na príležitosť na kŕmenie, je potrebné umiestniť protivopolochnye hroty z vtákov - kdekoľvek ich môžu dať. V prípade, že sú vtáky zbavené pohodlných, bezpečných miest na oddych a pozorovanie okolia, vnímajú územie ako menej atraktívne.
3. Pri boji s vtákmi mimo budov hospodárskych zvierat budú potrebné bioakustické repeléry .krátky dosah - model sa vyberá v závislosti od vzdialenosti medzi miestami na odber vtákov, ktoré sú inštalované priamo na miestach kŕmenia vtákov (miesta na vykládku, bunkre atď.). Holuby sú vystavené bioakustickým repelentom, keď sú kŕmené skupinou v podmienkach obmedzenej viditeľnosti a korvidy sú v akýchkoľvek podmienkach. V blízkosti reproduktorov týchto zariadení by mali byť inštalované gule s imitáciou očí predátora .
4. V prípade, že vtáky preniknú do miest s nízkym osvetlením (priestory, miesta vykládky), odporúča sa proti nim použiť laserový repelent, najlepšie súčasne s bioakustickými zariadeniami.

Boj proti vtákom v halách
Problémovými vtákmi v takýchto prípadoch sú zvyčajne vrabci, ktorí tam kŕmia (a niekedy hniezdia), zriedka holuby, špačci a korvidy. Jedia zmiešané krmivá z krmív - to nielen zbavuje hospodárske zvieratá časti stravy, ale predstavuje aj zdravotnú hrozbu.

1) Ak sú vtáky v hydinárňach alebo v holubiciach, musíte najprv odstrániť všetky náhodné cesty ich preniknutia dovnútra a nainštalovať pásové závesy na dvere a brány.
2) Nevyhnutné cesty vstupu (dvere, brány) musia byť vybavené plastovými pásovými závesmi, ktoré sa najprv zdvihnú.
3) Na pohon vtákov z miestnosti budú potrebné bioakustické repelenty (model sa vyberie v závislosti od veľkosti miestnosti).
4) Po vyhostení vtákov, ktoré sa vykonávajú v noci, keď je osvetlenie v miestnosti menšie ako vonku, by sa pásové závesy mali znížiť a dynamika bioakustických zariadení umiestnených mimo brány a dverí. V tomto prípade sa vedľa nich odporúča inštalovať gule a imitácie očí predátora. Samozrejme, tieto postupy sú jednoduchšie a bezpečnejšie stráviť v miestnosti, kde v dôsledku preventívnej prestávky nie sú žiadne vtáky alebo ošípané, pretože títo ľudia si zvyknú na určitý svetelný režim a sú často citliví na drsné zvuky. Vylúčenie vtákov zo stodoly bez strachu sa môže uskutočniť v prítomnosti kráv v nich.
5) V budúcnosti je potrebné zahrnúť bioakustické repelenty len v čase, keď sú dvere a brány otvorené.

Ochrana pred vtákmi Obchodné a stravovacie podniky
Bird Scarers v obchode a stravovaní
Ochrana pred vtákmi v obchode a potravinách

V hypermarketoch vrabci často tvoria stabilné sídla, ktoré sú schopné dlhodobej existencie aj bez toho, aby išli von. Tam naberajú na obaly a kazia výrobky, čím porušujú hygienické podmienky. Ak chcete vyhnať vrabcov z uzavretej miestnosti, budú potrebné bioakustické repeléry (model sa vyberie v závislosti od veľkosti miestnosti) - ale vždy s prihliadnutím na vplyv prekážok v spôsobe šírenia zvuku - a vzdialenosť medzi jeho dverami alebo bránami) a repellerom laserového vtáka, Po vyhostení vtákov, ktoré sa vykonávajú v noci, keď je osvetlenie v miestnosti menšie ako vonku, by sa mali znížiť pásové závesy a dynamika bioakustických zariadení umiestnených mimo brány a dverí. V tomto prípade sa vedľa nich odporúča inštalovať gule očami predátora. V budúcnosti je potrebné dbať na to, aby v blízkosti vchodu neboli žiadne predmety používané vrabcami ako prístrešky (drevené palety, úlomky, kríky) a aby sa v čase otvárania dverí a brán zapínali bioakustické odpudzovače. Ak jednotliví jedinci zostanú vo vnútri, môžu byť chytení lapačmi lepidiel, ktoré ich lákajú do vody (v neprítomnosti iných vodných zdrojov).
V podnikoch verejného stravovania „pod otvoreným nebom“ je situácia komplikovaná skutočnosťou, že vtáky (vrabce a holuby) sú schopné lietať na objekt kedykoľvek a nechať ho. V tomto prípade je nevyhnutné, aby bolo územie pre vtáky čo najviac nepohodlné: objekt oplotiť opaskami; ak je to možné, zničiť vrabce v jeho blízkosti (kríky a podobne), nainštalovať antiperspire hroty z vtákov na obľúbené miesta odpočinku holubov, použiť bioakustické jazvy a gule s imitáciou očí predátora.

Obchod a potraviny
Prístavy, prístavy a jachtové kluby
Ako vystrašiť vtáky na vodných útvarochPublikované: 31. 05.2015
Zariadenia na ochranu vtákov pre vodné útvary

Prístavné zariadenia
Rackovia, niekedy kormoráni a kačice, často spočívajú na prístavných zariadeniach a znečisťujú ich.
Vtáčiky | Počet lôžok Jachtové kluby Rybníky bazény
Ako vystrašiť vtáky na vodných útvaroch
Zariadenia na ochranu vtákov pre vodné útvary

Prístavné zariadenia
Rackovia, niekedy kormoráni a kačice, často spočívajú na prístavných zariadeniach a znečisťujú ich trusom. Môžu byť vypustené pomocou bioakustických zariadení. V závislosti od typu vtákov a oblasti chráneného objektu je zvolený model repeleru. V blízkosti reproduktorov by mali byť inštalované gule s imitáciou očí predátora. Ak sú v zariadení vtáky v noci, za súmraku, v hmle a oblačnom počasí, mal by sa súčasne s laserovými repelérmi používať laserový repeller. V prípade, že je potrebné chrániť vyčnievajúce konštrukcie, na ktorých sedia vtáky (parapety atď.), Tŕne by sa mali používať aj z vtákov

Lode, jachtové kluby, pláže
1) Racky (niekedy kormorány a kačice) spočívajú na kotviskách a jachtárskych kluboch, ktoré môžu byť vyhodené pomocou bioakustických zariadení, v závislosti od druhu vtáctva a oblasti chráneného objektu je zvolený model zariadenia. v prítomnosti vtákov v zariadení v noci, za súmraku, v hmle a zatiahnutej počasie spolu s Bio-akustické zariadenie, ktoré majú byť použité laser vták Repeller . v takom prípade, ak chcete chrániť vyčnievajúce štruktúru na tomto pozemku vtákov (parapety, atď.), by mali byť použité a protivoprisadnye tŕne.
2) Ochrana pláží by mala začať znížením dostupnosti potravín pre čajky - organizáciou starostlivého zaobchádzania s potravinovým odpadom. Na plážach sa čajky často kŕmia, zbierajú zvyšky jedla. Aby ste ich vyhnali, musíte použiť bioakustické komplexy .

Rybník farmy
V rybích farmách čajky, volavky a kormorány spôsobujú škody nielen konzumáciou rýb, ale aj skutočnosťou, že sú konečnými vlastníkmi hlíst, čo vedie k invázii rýb.

Všetky vyššie uvedené vtáky môžu byť vypustené pomocou bioakustických zariadení. V závislosti od typu vtákov a oblasti chráneného objektu je zvolený model zariadenia. V blízkosti reproduktorov zariadení by mali byť inštalované gule s imitáciou očí predátora. Ak sú na objekte v noci vtáky, za súmraku, v hmle a oblačnom počasí, mal by sa súčasne s bioakustickými zariadeniami používať laserový repeller. V prípade, že je potrebné chrániť vyčnievajúce konštrukcie, na ktorých sedia vtáky (parapety, atď.), Mali by sa použiť aj protišmykové hroty.

Vonkajšie bazény
Vonkajšie bazény môžu navštíviť kačice a čajky. Keďže pre nich nie je potrava, ľahko sa odstránia pomocou bioakustických repelentov. Aby vtáky nemohli sedieť na plote pri bazéne, môžete použiť neprimerané hroty.

Skládky a skládky
Prostriedky a zariadenia na strašenie vtákov na skládkach a skládkachUverejnené 08/11/2017
Štyridsať, havrany, havrany, čajky a holuby na skládke.

Vtáky sa usadili na pozemku určenom na vývoz, skladovanie alebo zakopávanie ...
Zariadenia na strašenie vtákov na skládkach a skládkach
Prostriedky a zariadenia na strašenie vtákov na skládkach a skládkach
Štyridsať, havrany, havrany, čajky a holuby na skládke.

Vtáky usadené na pozemku určenom na odvoz, skladovanie alebo zneškodňovanie pevného odpadu môžu predstavovať vážnu hrozbu pre priemyselné, poľnohospodárske, dopravné a iné infraštruktúrne zariadenia nachádzajúce sa v blízkosti (v okruhu 3 - 15 km), ako aj pre okolité sídla. existuje pravdepodobnosť prenosu nebezpečných infekcií na ľudí Aj keď samotná skládka MSW nebude prirodzene trpieť vtákmi: v tomto prípade jednoducho pôsobí ako návnada, pretože vtáky môžu vždy nájsť potravu a prístrešok na svojom území.

Vzhľadom na uvedené faktory vplyvu skládok na ornitologickú situáciu na pomerne veľkých priľahlých územiach existuje výrazné riziko súdneho stíhania na náhradu škody voči tretím osobám, ktorej výsledkom môže byť okrem iného aj predpis na uzavretie skládky. To všetko naznačuje, že používanie repelentného zariadenia na území skládok a skládok má nielen pozitívny vplyv na environmentálnu situáciu, ale tiež vám umožňuje vyhnúť sa neplánovaným nákladom.

Ak hovoríme o výbere prostriedkov a zariadení na strašenie vtákov na skládke, potom je potrebné vziať do úvahy množstvo funkcií:
skládka môže byť veľká;
vtáky ho môžu používať na dočasný pobyt aj na usporiadanie hniezd;
skládka môže byť atraktívna pre vtáky úplne odlišných typov;
nie je vždy možné vybaviť trvalé pripojenie váhových zariadení k elektrickej sieti;
Musia sa často vykonávať opatrenia na plašenie, a to počas dňa aj v noci, zatiaľ čo vtáky môžu lietať z jedného miesta na druhé.
Nositeľné laserové zjazvovače , ako aj propánové zbrane sú vhodné na riešenie problému . S určitou účinnosťou je možné použiť vizuálne repelenty, ako aj špeciálne vycvičené dravé vtáky.

Strechy a zariadenia
Ako vystrašiť vtáky zo strechyUverejnené 08/11/2017
Ochrana rozšírených striech a priemyselných stavieb z vtákov rôznych typov.

V obytných zónach musia byť tieto objekty chránené pred holubmi (zriedkavejšie - od korvovitých).
Vtáčiky | Strechy a objekty Rozstrapkanie čajok a holubov
Ako vystrašiť vtáky zo strechy
Ochrana rozšírených striech a priemyselných stavieb z vtákov rôznych typov.

V obytných zónach musia byť tieto objekty chránené pred holubmi (zriedkavejšie od korvovitých) a v priemyselných oblastiach alebo mimo mesta sú hlavnými nechcenými vtákmi často čajky. Racky a holuby spočívajú na strechách budov, znečisťujú ich trusom, zatiaľ čo racky na veľkých plochých strechách môžu hniezdiť, zatiaľ čo ich perie, materiál na hniezdenie a pelety vrhajú dažďové odtoky.

Optimálne prostriedky ochrany pred holubmi na strechách a konštrukčných prvkoch sú protivopolozhadnye tŕne a protivopolozhny gél, rovnako ako ich kombinácia s vizuálnymi, bioakustickými, laserovými a inými repelentmi, v závislosti od povahy objektu a prostredia.
Z čajok a holubov, je tiež možné odporučiť protivopolozhnye tŕne , ak hovoríme o ochrane objektov z malej oblasti. Ak je potrebné chrániť veľký predmet pred čajkami a korvinami, odporúča sa použiť bioakustické repelenty , ktorých model je zvolený v závislosti od typu vtákov, oblasti a konfigurácie strechy alebo konštrukcie. Na zabránenie hniezdenia čajok by sa mal použiť aj laserový odpudzovač - najlepšie súčasne s bioakustickým. Ak čajky spočívajú len na streche, laserový repelent bude tiež veľmi účinný - v skutočnosti sú veľmi často prítomní na streche v noci.

Vo všetkých prípadoch externej aplikácie bioakustických repelentov, aby sa zvýšila ich účinnosť, je vhodné umiestniť gule s imitáciou očí predátorov vedľa ich reproduktorov.

Energetické zariadenia
Vyberte si, ktorý repeller je potrebný pre energetické zariadeniaPublikované: 31. 05.2015
Boj proti vtákom v energetických zariadeniach: rozvádzač (rozvádzač), rozvodne a elektrické vedenia.

Nežiaduce vtáky v otvorených rozvádzačoch a rozvodniach sú korvidy.
Bojové vtáky Energia Rozvodne Elektrické vedenia
Vyberte si, ktorý repeller je potrebný pre energetické zariadenia
Boj proti vtákom v energetických zariadeniach: rozvádzač (rozvádzač), rozvodne a elektrické vedenia.

Nežiaduce vtáky v otvorených rozvádzačoch a rozvodniach sú korvidy. Zdrojom nebezpečenstva nie sú spravidla samotné vtáky, ale ich hniezda a trus, ktoré spôsobujú skrat a núdzové odstavenie elektrických sietí. Aby sa zabránilo hniezdeniu (ale nezastaveniu hniezdenia s už existujúcimi kurčatami) vtákov corvidae, je potrebné použiť bioakustické zariadenie „Bird Gard Super Pro PA - 4“ v štádiu hniezdenia alebo v extrémnych prípadoch násadových vajec. V noci by sa jeho zaradenie malo kombinovať s použitím laserového repeleru.

Použitie tŕňov protivopolozhnyh proti hniezdeniu corvidae bude účinné, ak nie sú inštalované priamo v mieste budúceho hniezda (tam, naopak, pomôžu posilniť hniezdny materiál) a v jeho blízkosti - v miestach, kde vtáky len sedia.

Otvorené rozvádzače a rozvodne
Ako si vybrať zosilňovač pre rozvodňu

Na elektrických vedeniach hrozby predstavujú korvidy, bociany a dravé vtáky. Nebezpečenstvo nespočíva v samotných vtákoch, ale v ich hniezdach a vrhoch, ktoré spôsobujú skrat a výpadok prúdu. Pre kontrolu vtákov je potrebné použiť bioakustický repelátor Bird Gard Super Pro PA4 na stavbe hniezda alebo násadových vajciach . V noci by sa mal kombinovať s použitím laserového repeleru. Ak už sú v hniezdach mláďatá, je potrebné odstránenie hniezd.

Pri boji proti bocianom a dravcom (av tomto prípade len tŕne budú môcť pomôcť), je potrebné použiť kovové protivoprisadnye tŕne z vtákov , pretože sú oveľa silnejšie ako plast. Niekedy sa odporúča použiť jeden veľký kovový kolík, ktorý by mal byť inštalovaný v strede zamýšľaného budúceho hniezda.

V niektorých prípadoch nejde o ochranu elektrických sietí pred vtákmi, ale o ochranu vzácnych vtákov pred úrazom elektrickým prúdom (na tento účel sa používajú pomocné látky proti rozptýleniu a rozptýlenie, ako aj špeciálne izolátory) a proti kolízii s drôtmi ).

Aby sme si vybrali správne prostriedky, mali by sme vidieť fotografie štruktúr, ktoré sa majú chrániť.

Elektrické vedenia

Fasády budov, pamiatok
Ako chrániť strechy a fasády budov pred vtákmiPublikované: 31. 05.2015
Ochrana pred holubmi, lastovičkami a korvinami na takých objektoch, ako sú: pamiatky, kostoly a fasády budov.

V obytných zónach musia byť tieto objekty chránené pred holubmi (zriedkavejšie - od korvovitých).
Ochrana pred vtákmi Pamiatky Kostoly Strechy Fasády budov
Ako chrániť strechy a fasády budov pred vtákmi
Ochrana pred holubmi, lastovičkami a korvinami na takých objektoch, ako sú: pamiatky, kostoly a fasády budov.

V obytných zónach musia byť tieto objekty chránené pred holubmi (zriedkavejšie od korvovitých) a mimo mesta sú hlavnými nežiaducimi vtákmi veľmi často čajky. Na budovách spočívajú čajky a korviny, ktoré ich znečisťujú trusom, pričom perie, materiál na hniezdenie a pelety upchávajú dažďové kanalizácie. Fasády budov vo vidieckych oblastiach musia byť niekedy chránené pred lastovičkami.

Optimálnym prostriedkom ochrany pred holubmi na fasádach budov sú antiparazitné hroty a antimpingový gél.
Z čajok a korvín, je tiež možné odporučiť protivopolozhnye tŕne z vtákov , ak hovoríme o ochrane objektov na malom priestore (parapety, rímsy).

Pri vyplachovaní lastovičiek z fasád budov by ste mali používať bioakustické jazvy s malým polomerom pôsobenia a ultrazvukový zjazvovač vtákov , ako aj gél proti ťahaniu. Po prvé, hniezda lastovičiek musia byť odstránené, miesta ich umiestnenia by mali byť umyté a chránené klzkým hustým polyetylénom (alebo drôt by mal byť ťahaný cez imaginárny stred bývalých hniezd).

Vo všetkých prípadoch externej aplikácie bioakustických repelentov, aby sa zvýšila ich účinnosť, je vhodné umiestniť gule s imitáciou očí predátorov vedľa ich reproduktorov.

Účinná kontrola holubov

Pamiatky a kostoly
Na týchto objektoch holuby a korviny zvyčajne spôsobujú poškodenie. Znečisťujú pamiatky trusom a korvinami, navyše sa tiež valia okolo kopúl kostolov a trhajú pozlátené pazúry.

Na ochranu pamiatok z holubov by mali používať protivoprisadnye tŕne a protivoprisadny gél. V mnohých prípadoch je vhodnejšie druhé, pretože nemá vplyv na vizuálne vnímanie pamiatky ľuďmi.
Bioakustický replikátor Bird Gard Super Pro PA4 je veľmi účinný proti korvidám . Dokonca aj v počiatočných fázach svojho pôsobenia, keď sa vtáky hrnú k zdroju zvuku, už nebudú môcť hrať na kopuľach a nebudú si ľahnúť. Pri obhajovaní cirkvi je lepšie inštalovať reproduktor na najvyšší bod - kríž. Takže zvuk bude lepšie konať na vtáky a menej bude počuť ľuďom. Ak sa v blízkosti chráneného objektu vyskytujú korvidy v noci, mali by sa urýchliť vystavením bioakustickému zariadeniu a laserovému zjazveniu v noci.

Spracovanie obilia a maslokombinaty
Ochrana pred vtákmi v zariadeniach na spracovanie obilnín a olejnínPublikované: 31. 05.2015
Ochrana pred hydinou v zariadeniach na spracovanie obilnín a olejnín.

V spracovateľských podnikoch na spracovanie obilia a olejnín sú problémové vtáky primárne ...
Vtáčiky | Spracovanie zrna Maslokombinaty
Ochrana pred vtákmi v zariadeniach na spracovanie obilnín a olejnín
Ochrana pred hydinou v zariadeniach na spracovanie obilnín a olejnín.

V podnikoch na spracovanie obilia a olejnín sú problémovými vtákmi najmä holuby, niekedy vrabce a korvidy.
Škody z nich spočívajú jednak v priamych stratách surovín konzumovaných vtákmi, jednak v dôsledku zhoršenia hygienickej situácie (vtáky znečisťujú suroviny trusom a dokonca spadajú do mechanizmov ich spracovania). V továrňach, voľne žijúce vtáky šíriť domáce choroby, ak prídu do styku s nimi alebo s ich jedlo. Keďže veľké kŕdle vtákov priťahujú bohaté a ľahko dostupné potraviny, tieto objekty si vyžadujú dôkladnú komplexnú ochranu.

V prvom rade je potrebné prijať všetky možné opatrenia na zníženie rozptylu surovín, ktoré priťahujú vtáky.
Vo všetkých miestach, kde vtáky sedia a čakajú na príležitosť na kŕmenie, je potrebné, aby sa vtáky odkrvili proti vtákom - všade tam, kde ich možno položiť.
Mali by sa odstrániť dostupné zdroje pitnej vody pre vtáky. V prípade, že sú vtáky zbavené pohodlných, bezpečných miest na oddych a pozorovanie okolia, vnímajú územie ako menej atraktívne.
Na odvrátenie vtákov budú potrebné zariadenia s malým polomerom pôsobenia, ktoré sa inštalujú priamo na miesta kŕmenia vtákov (miesta na vykládku, bunkre atď.). Holuby sú vystavené bioakustickým repelentom, keď sú kŕmené skupinou v podmienkach obmedzenej viditeľnosti a korvidy sú v akýchkoľvek podmienkach.
V blízkosti reproduktorov týchto zariadení by sa mali inštalovať gule s imitáciou očí predátora - to zvýši účinnosť zariadení.
V prípade, že sa vtáky dostanú na miesta s nízkym osvetlením (priestory, miesta vykládky), odporúča sa proti nim použiť laserový repelent, najlepšie súčasne s bioakustickými zariadeniami.Zabezpečenie leteckej bezpečnosti

Okolie väčšiny pristávacích dráh charakterizuje obrovská biodiverzita. Rozsiahle polia s ľudskou prítomnosťou v blízkosti nuly sú ideálnym miestom pre chov a kŕmenie vtákov. Len v Spojených štátoch je každý deň viac ako dvadsať kolízií medzi vtákmi a civilnými lietadlami, čím sa ohrozuje bezpečnosť cestujúcich a dochádza k značným škodám na zariadení a drahým prestojom.
Účinná kontrola vtáctva je nevyhnutná a letiská každoročne vynakladajú milióny na to, aby vtáky držali v bezpečnej vzdialenosti od lietadla. V spoločnosti Bird Control Europe ponúkame riešenia šetrné voči životnému prostrediu, ktoré chránia kritické miesta a udržiavajú bezpečnosť v leteckej doprave.
Princíp odpudzovania vtákov pomocou laserového lúča je inšpirovaný prírodou. Vtáky vnímajú približujúci sa laserový lúč ako fyzický objekt. Vyzýva sa na inštinkt prežitia a spôsobuje, že vtáky odletú. Je to bezpečné, tiché a vtáky si zvykli na laserový lúč.
Vyvinuli sme roky výskumu na vývoj konečného laserového lúča. To bolo dosiahnuté použitím kombinácie vysoko presných optických, filtračných a svetelných frekvencií. Výsledkom je výnimočný výkon v odpudzovaní vtákov pri zachovaní bezpečnosti pre ľudí i pre vtáky.
Ochrana poľnohospodárskych plodín a krmív
Vtáky sú prirodzene čerpané z dodávok potravín v poľnohospodárskych oblastiach, prenášajú choroby a poškodzujú plodiny. Ovoce, zelenina a novo semená a vznikajúce plodiny poskytujú sviatočné hody pre vtáky, ak nie sú kontrolované.
Vtáky zvyčajne jedia svoju telesnú hmotnosť v jedle každý deň spôsobujú poškodenie plodín a skladovanie potravín v stodolách v rozmedzí od 5 - 50% alebo viac!
Celosvetovo tento problém spôsobuje každý rok miliardy eur. Efektívna kontrola vtáctva je nevyhnutná a poľnohospodári robia čokoľvek, aby zabránili vtáctvu od ich úrody V spoločnosti Bird Control Europe ponúkame riešenia šetrné voči životnému prostrediu, ktoré pomáhajú chrániť poľnohospodárske oblasti a udržiavať vaše cenné plodiny v bezpečí.
Ochrana priemyselných miest a tovární
V otvorených, okrajových oblastiach priťahujú priemyselné lokality, továrne a skládky priťahujúce vtáky hľadajúce potraviny a bezpečný prístav na hniezdenie. Vtáky môžu spôsobiť požiar pri budovaní hniezd v ventilačných šachtách, úniku zanesením strešných žľabov, ohrozenie bezpečnosti na mieste, prenášanie chorôb a ponechanie trusov, ktoré spôsobujú poškodenie výrobkov a zariadení.
Aby sa zabránilo vyčisteniu a opravám poškodenia, je nevyhnutné efektívne ovládanie vtákov. V spoločnosti Bird Control Europe ponúkame riešenia šetrné voči životnému prostrediu, ktoré chránia vašu priemyselnú lokalitu a udržujú vašu továreň čistú a bez vtákov.
Optimalizácia bezpečnosti v ropnom a plynárenskom priemysle
Vtáky môžu ohroziť bezpečnosť na mieste a nevyhnutnú kontinuitu výrobného procesu v ropných a plynových poliach, na morských plošinách a rafinériách. Bird perie a kyslé trusy vytvárajú nebezpečný neporiadok a spôsobujú poškodenie zariadení a zariadení.
Účinná kontrola vtáctva je nevyhnutná a ropný a plynárenský priemysel ročne strávi milióny, aby udržal vtáky v bezpečnej vzdialenosti od svojich operácií, aby zabránil vtáctvu vysokých pokút od umierajúcich vtákov. V spoločnosti Bird Control Europe ponúkame riešenia šetrné k životnému prostrediu a zviera, ktoré efektívne chránia vaše zariadenie, štruktúry a bezpečnosť a zdravie vašich pracovníkov.
Optimalizácia účinnosti solárnych panelov
Bez ohľadu na to, či ide o malú bytovú inštaláciu alebo väčšie priemyselné solárne pole, je dôležité udržať čo najväčšiu účinnosť investícií do solárnej energie. Spolu s prachom, škvrnami a spadnutými listami, vtáčie výkaly môžu výrazne znížiť efektivitu panelov, čím sa doba splávania solárnych článkov zvyšuje o 3 až 5 rokov. Vtáčie trusy v podstate blokujú slnečné svetlo a počas dažďa nebudú umývané.
Bez ohľadu na veľkosť aplikácie solárneho panelu alebo na výšku úlohy efektívna regulácia vtákov znižuje potrebu údržby a čistenia a udržuje energetický výkon. V spoločnosti Bird Control Europe ponúkame riešenia pre kontrolu vtáctva, ktoré sú šetrné voči životnému prostrediu a ktoré sú bezpečné pre budovu, ekológiu a zamestnancov.

Keeping aviation safe
The surroundings of most runways are characterized by an enormous biodiversity. Vast fields with human presence close to zero make an ideal habitat for birds to breed and forage. In the States alone there are more than 20 collisions between birds and civilian aircraft each day, compromising the safety of passengers and resulting in substantial damage to equipment and costly down time.
Effective bird control is essential and airports spend millions each year to keep birds at a safe distance from aircraft. Air Bird Control Europe we offer cost effective and animal-friendly solutions for protecting critical hotspots and keeping aviation safe.
The principle of repelling birds with a laser beam is inspired by nature. Birds perceive the approaching laser beam as a physical object. It appeals to the survival instinct, causing the birds to fly away. It’s safe, silent and birds do not get used to the laser beam.
We dedicated years of research to develop the ultimate laser beam. This was accomplished by applying a combination of highly precise optics, filtering and light frequencies. The result is exceptional performance in bird repelling while maintaining safety for both humans and birds.
Protecting agricultural crops and feed stock
Birds are naturally drawn to food supplies in agricultural areas, transmitting diseases and damaging crops. Fruits, vegetables and newly-seeded and emergent crops provide an all-you-can-eat feast for birds if unchecked. Birds typically eat their body weight in food every day causing damage to crops and food storage in barns ranging from 5-50% or more!
Globally, this problem causes billions of euros of damage each year. Effective bird control is essential and farmers do anything to keep birds away from their crops. At Bird Control Europe we offer cost effective and animal-friendly solutions for protecting agricultural areas and keeping your valuable crops safe.
Protecting industrial sites and factories
In open, peripheral areas, industrial sites, factories and landfill sites attract birds searching for food and a safe haven for nesting. Birds can cause fire by building nests in ventilation shafts, leakage by clogging roof-gutters, compromise safety on-site, transmit diseases, and leave droppings that cause damage to products and equipment.
To prevent clean-up costs and repairs of damage, effective bird control is essential. At Bird Control Europe we offer cost effective and animal-friendly solutions for protecting your industrial site and keeping your factory clean and free of birds.
Optimizing safety in the oil and gas industry
Birds can compromise onsite safety and the necessary continuity of the production process in oil and gas fields, offshore platforms and refineries. Birdnests and acidic droppings create a hazardous mess and cause damage to installations and equipment.
Effective bird control is essential and the oil and gas industry spends millions each year to keep birds at a safe distance from their operations to prevent birds high fines from dying birds. At Bird Control Europe we offer cost effective and animal-friendly solutions for effectively protecting your equipment, structures and the safety and health of your workers.
Optimizing solar panel efficiency
Whether a small residential installation or a larger industrial solar array, to make the investment in solar energy worthwhile, it is important to maintain as much efficiency as possible. Along with dust, water spotting and fallen leaves, bird droppings can reduce panel efficiency considerably, increasing the solar cells pay back time by 3 – 5 years. Bird droppings essentially block all sunlight and will not be washed away when it rains.
Whatever the size of the solar panel application or the height of the job, effective bird control reduces the need for maintenance and cleaning, maintaining energy output. At Bird Control Europe we offer cost effective and animal-friendly solutions for bird control that are safe for the building, the ecology and employees.


rodent repellent - plasice.sk

Odpudzovače zvierat, hmyzu, vtákov
Plašič kún a hlodavcov,
Vibračné odpudzovač plašič krtkov
Účinná zbraň pre odpudzovanie hadov
Široký výber renomovaných odpudzovačov
Deramax odpudzovače hlodavov
Výroba plašičov od od market.sk

 víac...

 

rodent scare

Zariadenia na plašenie

Ultrazvukovým signálom odpudia hlodavce z objektu a preventívne ho chránia.
Na premnožené potkany a myši už otrava nezaberá: Čo pomôže ?

Odpudzovače myší, kún, potkanov, mačiek, psov, vtákov, krtov, hrabošov
Zbavte sa moskytov, múch, ôs, sršňov a iného obtiažneho lietajúceho hmyzu pomocou našich vysoko kvalitných elektronických zariadení.
Tovar skladom. Vyrobené v EU.

A bird scarer is any of a number devices designed to scare birds, usually employed by farmers to dissuade birds from eating recently planted arable crops. They are also used on airfields to prevent birds accumulating near runways and causing a potential hazard to aircraft.


 víiac...

Odpudzovač hadov:

We are your protection against interception, watching or scaring animals:

www.market.sk - all that you can not buy elsewhere

www.sigint.sk - intelligence - capture signals PROFI
www.alibaba.sk - conspiracies, discovery, marketing material.

www.plasice.sk - Everything goes and flies - scare
www.projammer.eu - the field of RF jamming

www.rf-protection.com - EMC and RFI Shielding

www.jammeraudio.com - listening microphones and audio recorders

www.lasermicrophone.eu - laser audio surveillance

www.elidefire.info - automated fire extinguishing